شرکت هیما صنعت آریا

طراحی و ساخت دستگاه‌های آزمایشگاهی و کنترل کیفیت

دسته‌بندی نشده

داروسازی و پزشکی

داروسازی و پزشکی


در صنعت داروسازی و پزشکی ، استفاده از انواع تجهیزات آزمایشگاه داروسازی مناسب و دقیق برای تضمین کیفیت، ایمنی و اثربخشی داروها بسیار حیاتی است. محققان و کارشناسان با استفاده از این تجهیزات، فرمولاسیون‌های جدید ایجاد کرده، مواد اولیه و محصولات نهایی را تست می‌کنند و برای کنترل کیفیت و رعایت استانداردهای موجود در صنعت دارویی از آن‌ها بهره‌برداری می‌کنند.

آزمایشگاه داروسازی به عنوان مرکز تحقیق و توسعه دارو، نیازمند تجهیزات مناسبی است. تجهیزات و دستگاه‌های کنترل کیفی در آزمایشگاه‌های دارو و داروسازی ، برای تحقیق، طراحی، تولید و کنترل کیفیت داروها استفاده می‌شوند. هدف اصلی این آزمایشگاه‌‌ها مطالعه بر روی اشکال جامد، مایع و نیمه جامد دارو در مرحله پیش از تولید. همچنین در این آزمایشگاه به بررسی آن که کدام حالت از دارو (جامد، مایع، نیمه جامد) اثر بیشتری برای درمان یا کنترل بیماری دارد، می‌پردازند.

آزمون‌های کنترل کیفیت روی مواد اولیه (مقوا یا کاغذ) و گاهی روی بسته‌های مقوایی و کاغذی خالی و یا پر صورت می‌گیرد. آزمون‌های متداول در بسته‌بندی‌های کاغذی و مقوایی شامل آزمون‌های فشار عمودی، غلتاندن، فشار جانبی (افقی)، مقاومت به ترکیدن، ضربه عمودی، سقوط آزاد، ضربه افقی، لرزش، پاشیدن آب،قسمت‌های اتصال بسته‌ها می‌باشد.

در طراحی و تولید تمام تجهیزات آزمون داروسازی چند موضوع مهم وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دقت بالا در اندازه‌گیری، عدم آلوده‌سازی محیط و داروهای تولید شده و بسته‌بندی‌های آنها و همچنین به حداقل رساندن دخالت نیروی دست اپراتور انسانی و مکانیزه شدن عملیات اشاره نمود، به طوریکه در حال حاضر اغلب دستگاه‌های داروسازی به صورت کاملا اتوماتیک عمل نموده و با شرایط اتاق تمیز و خط تولید دارو کاملا سازگاری دارند.

دستگاه‌های آزمایشگاه داروسازی شامل خدمات آزمایش تحلیلی ، مانند توسعه / تأیید روش ، آزمایش آنالیز زیستی ، توسعه ارزیابی ، خدمات آزمایش پزشکی ، خدمات آزمایش مواد اولیه و غیره هستند.

چیلر سیرکولاتور (ACH-10)