شرکت هیما صنعت آریا

طراحی و ساخت دستگاه‌های آزمایشگاهی و کنترل کیفیت

دسته‌بندی نشده

تنسایل هیدرولیک Hydraulic Universal Tensile Testing Machine

 

 تنسایل هیدرولیک         Hydraulic Universal Tensile Testing Machine

تنسایل  هیدرولیک برای اندازه‌گیری خواص مکانیکی مانند قدرت عملکرد و استحکام کششی مواد فلزی استفاده می‌شود. در این دستگاه به سرعت می‌توان کاربری را بین تست تنش و فشرده سازی تغییر داد. دستگاه تست یونیورسال هیدرولیک برای تست فشرده سازی، توان هیدرولیک روغن را به کار می‌گیرد تا پیستون را در سیلندر روغن فشار دهد بدین طریق نیروی بارگیری را تأمین می‌کند. بنابراین برای تست به مواد مختلف فلزی و غیر فلزی با سختی و چقرمگی بالا مناسب می‌باشد. با استفاده از مبدل فشار روغن و رمزگذار فتوالکتریک، کامپیوتر به موقع اقدام به بررسی پارامترهای تست مانند بارگیری نیرو، حرکت و غیره می‌کند.

 از لوازم جانبی که به دستگاه متصل شده می‌توان برای دستیابی به انواع مختلفی از عملکردهای مکانیکی استفاده کرد. حداکثر امنیت روی دستگاه هیدرولیک با ظرفیت بالا با استفاده از محدود کردن سوئیچ، پیستون و همچنین شیرهای ایمنی حفظ می‌شود. واحد برق هیدرولیک بی صدا کار می‌کند. فاصله بین فک را می‌توان با سیستم تنظیم دستی موتور تنظیم کرد. با استفاده از فک‌های هیدرولیک جلو  دستگاه، کاربر می‌تواند نمونه را به راحتی بارگذاری کند. اندازه‌گیری کرنش توسط مبدل جابجایی الکترونیکی ساخته شده در دستگاه انجام می‌شود در صورت لزوم استفاده از اکستنسومتر بیرونی خارجی، می‌تواند برای اندازه گیری کرنش نیز مورد استفاده قرار گیرد. تست‌ها می توانند بصورت خودکار توسط واحد کنترل دیجیتال یا رایانه انجام شوند.

تست‌های کششی

برای تست های کششی از از فک‌های مکانیکی، پنوماتیک و هیدرولیک استفاده می‌شود. به طور معمول این تست‌ها روی عناصر مانند پیچ، جوشکاری، الاستومر، چسب، میلگرد و غیره انجام می‌شود.

تست‌های فشرده سازی

از صفحات فشرده سازی برای این تست‌ها استفاده می‌شود. اگر صفحات فشرده سازی به یکدیگر متصل شوند، باید مفصل را در یک موقعیت قفل کنید تا نمونه نتواند در حین حرکت از صفحه خارج شود. عناصر آزمایش شده معمولاً فنرها، الاستومرها، عناصر لاستیکی و غیره هستند. اگر هدف از آزمایش فشرده سازی بررسی رفتار فنرها باشد صفحات فشرده سازی باید دارای سیستم محدودیت باشند.

کاربرد:

دستگاه یونیورسال هیدرولیک مناسب براي تست فلزات، میلگرد، کامپوزیت مهندسی، چوب، سیمان، بتن، پيچ و مهره و سایر موادی که نیاز به ماشین‌های تست هیدرولیک قوی دارند.

اجزای دستگاه:

اجزای دستگاه تست کشش یونیورسال هیدرولیک از سه قسمت اصلی محل و نگهداری نمونه، مکانیزم برای اعمال نیرو و تغییر

نیرو و سیستم اندازه گیری دقیق نیروی تشکیل شده است.

 1. محل و نگهداری نمونه: این قسمت از میز، گیره نگهداری نمونه، دو فک (فک پایین ثابت و فک بالا متحرک)، سرقابل تنظیم، قاب همراه فیکسچر و بازو تشکیل شده است. انتخاب فک مناسب برای انجام صحیح آزمایش به نوع و ابعاد نمونه بستگی دارد. تراز دقیق بار در هنگام تست نیرو بستگی به فک ها و وسایل مورد استفاده برای نگهداری نمونه دارد. فک ها با ظرفیت نیروی کافی باید انتخاب شوند تا در طول آزمایش آسیب نبینند. در حین تنظیم تست، نیروی های خارج از مرکز بار خمشی را بر نمونه وارد می کنند که ممکن است باعث ایجاد خطای اندازه گیری شود. نمونه های غیرمعمول نیاز به فک های خاص یا وسایل جانبی دارند. فک های پنوماتیک اغلب برای آزمایش فشار انتخاب می شوند. یک مزیت بارز فک پنوماتیک این است که می توان نمونه ها را محکم تر گرفته و فشار را تنظیم کند. پس از تنظیم فشار، فشار هوا در طول آزمایش ثابت نگه داشته و از لغزش نمونه جلوگیری می کند فک های پنوماتیک به لوله، منبع هوای تمیز و خشک نیاز دارند.
 2. مکانیزم برای اعمال نیرو و تغییر نیرو: سیستم اعمال نیرو شامل سلول نیرو، قاب بارگذاری می باشد که قاب نیرو از بدنه، دو عدد بال اسکرو، کلگی، سیلندر، پیستون، ستون شیار دار پوشش محافظ در برابر گرد و غبار تشکیل شده است. سیلندر روغن در انتهای قاب بار قرار دارد. محل تنش بالای قاب، محل فشرده سازی و خمش بین کراست و میزکار قرار دارد. نیروی هیدرولیک با فشار دادن پیستون در سیلندر روغن نیروی بارگیری را فراهم می کند. لوله پایین میلنگ به وسیله موتور و از طریق کندکننده حرکت می کند. سلول نیرو از سرو موتور برای ایجاد گشتاور، میکروکنترلر برای کنترل دور موتور و سرعت حرکت،  سیستم مکانیکی برای انقال حرکت موتور به بال اسکرو تشکیل شده است.
 3. سیستم اندازه گیری دقیق نیرو: سیستم اندازه گیری شامل لود سل، طول سنج، فرستنده، میکروپردازنده، مکانیزم درایو بار، نمایشگر و چاپگر است. از مبدل فشار روغن برای اندازه گیری بار استفاده        می شود. لودسل نصب شده از نوع کشش و فشاری با دقت بالا می باشد.

مشخصات دستگاه:

 • مناسب برای انجام تست های کشش، فشار، خمش و برش
 • مناسب براي تست فلزات،کامپوزيت هاي مهندسي، پيچ و مهره
 • در ظرفیت بارهای مختلف تا 2000 کیلونیوتن
 • استفاده از لودسل به جای سنسور فشار و در نتیجه خطی بودن و دقت بالای نیرو و نبود ایرادات معمول در سیستم های هیدرولیک با سنسور فشار
 • اندازه گیری نیرو با لود سل و گیربکس هیدرولیکی بنابراین دقت بالاتر، انعطاف پذیری بیشتر و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری دارند
 • امکان اتصال لودسل ها مختلف متناسب با حداکثر ظرفیت دستگاه، از 100 نیوتن (1 کیلوگرم) تا حداکثر ظرفیت (جهت بالا بردن دامنه دقت برای ظرفیت های مختلف)
 • عملگرهای ایمن با استفاده از  محافظت اضافه بار
 • عملکر کاملا اتوماتیک و کنترل شده توسط کامپیوتر
 • طراحی خاص دستگاه با افزایش بهره وری، افزایش ایمنی و کاهش کار اپراتور
 • فشار روغن تا 253 بار با مخزن 40 لیتری، شیرهای ایمنی و گیج فشار روغن
 • قابلیت اتصال  رنج وسیعی از فک­ها برای تست مواد مختلف و اکستنسومتر با تنظیم فاصله بین فک ها
 • گیره های اتوماتیک هیدرولیک روغن
 • v       Adopt oil-hydraulic automatic clamps which can be operated from separate control box
 • موقعیت یابی اتوماتیک
 • کيفيت بالا، قطعات استاندارد و قيمت بسيار مناسب
 • نرم افزار کامپیوتری کارآمد دارای ورودی جهت مشخصات نمونه و تعریف سرعت تست، ارایه نتایج به صورت عدد خام و محاسبه تنش، کرنش، نقطه تسلیم، مدول الاستیسیته و پارامترهای دیگر مهندسی و رسم گراف بر حسب پارامترهای متنوع
 • تعمییرات و سرویس سریع و بی دردسر به خاطر استفاده از قطعات استاندارد و موجود در بازار ایران
 • قابلیت تنظیم سرعت از طریق نرم افزار
 • فک

قابلیت اتصال  و تعویض رنج وسیعی از فک­ها برای تست مواد مختلف و اکستنسومتر با تنظیم فاصله بین فک ها

فک پنوماتیک برای گرفتن محکم نمونه و تنظیم فشار

 تعویض راحت فک ها با فنر بدون باز و بسته کردن پیچ  

 تنظیم راحت نمونه و گیرش بصورت خودکار

استاندارد:

روشهای استاندارد برای تأیید نیرو در ماشینهای تست ASTM E4
  ASTM E8
  ISO6892
  I SO6892
  ISO75000-1
  EN 10002

مشخصات فنی:

ساختمان هیدرولیک
ظرفیت در ظرفيت مختلف تا 300 تن
محدوده اندازه گیری تغییر شکل 2/0%-100%
جابجایی 250 میلی متر
دقت جابجایی 01/0میلی متر
حدکثر سرعت 1/0 تا 200 میلی متر بر  دقیقه
محدوده اندازه گیری  نیرو 4٪ -100٪ FS
تفکیک پذیری نیرو                          100000
دقت نیرو 5/0±%
فاصله کشش 900میلی متر
عرض آزمون مؤثرgrip  
فضای کششی موثرTensile space  
ابعاد منبع روغن  
حالت نمایش PC
ضخامت نمونه 0-40 میلی متر
عرض نمونه 110میلی متر
فاصله ستون 580 میلی متر
ابعاد قاب 900*730*2290 میلی متر
ابعاد دستگاه ( ارتفاع، عرض، طول) )150*60*50( سانتی­متر
وزن 76 کیلوگرم
Hydraulic Structure         
Hydraulic Clamping mode
1-300 capacity
0.2%-100% Deformation measurement range
250 mm Travel
  Displacement Resolution
0/1-200 mm/min Speed Rang        
4%-100% of FS Load measuring range
100000 Force Resolution
± 0.5% Force Resolution/Accuracy
900mm Tensile space  
  Oil source dimensions
PC Display mode
0-40 mm specimen clamping thickness
110 mm specimen clamping width
  Column net distance
  Frame dimension
(150*60*50) cm Dimensions (height, width, length)
76 kg Weight

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *